Projekty dewelopera

Inwestycje dotychczas zrealizowane w ramach grupy Portfel Inwestycyjny Sp. z o.o.

portfel inwestycyjny

Portfel Inwestycyjny Sp. z o.o. od 2007 roku aktywnie działa na rynku nieruchomości. Inwestuje i zarządza inwestycjami, obejmującymi renowacje i rozbudowy kamienic oraz budowę mieszkań od podstaw. Na początku działalności Spółka koncentrowała się na Krakowie, aktualnie, wraz z dynamicznym rozwojem firmy zasięg działania poszerzył się o inne duże miasta w Polsce.

Portfel Inwestycyjny Sp. z o.o. jest firmą zarządzającą i wiodącym inwestorem dwóch Funduszy: PIK FIZ (Prestiżowe Inwestycje Krakowskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty) oraz KROPKA FIZAN (Kompleksowa Rewitalizacja i Odbudowa Polskich Kamienic Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych). Misją Spółki jest bezpieczeństwo inwestycji oraz pewność terminowości i jakościowego wykonania.

Spółka za pośrednictwem spółek celowych inwestuje w poszczególne projekty na terenie największych miast w Polsce, głównie w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Wszędzie tam wybierając prestiżowe lokalizacje, najbardziej pożądane przez klientów z uwagi na ich wysoki potencjał inwestycyjny, jak Stare Miasto i Kazimierz w Krakowie czy Śródmieście i Wrzeszcz w Gdańsku. Wszystkie inwestycje realizowane są na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najlepszych materiałów i przy współpracy z wykwalifikowanymi fachowcami.

Krupnicza 10

Piękna, typowo krakowska kamienica położona niemal przy Plantach w pobliżu Rynku Głównego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem inwestycji było przywrócenie świetności budynkowi pochodzącemu z 1860 roku.

Wawrzyńca 21

Apartamentowiec przy ul. Wawrzyńca 21 to inwestycja zrealizowana na terenie położonym pomiędzy ulicami Wawrzyńca i Podgórską w Krakowie.

Sarego 28

Projekt "Sarego 28" to rewitalizacja kamienicy czterokondygnacyjnej wybudowanej na początku XX wieku w Dzielnicy Śródmieście w Krakowie. Renowacja budynku polegała na gruntownym remoncie wszelkich instalacji wewnętrznych, wentylacji,  klatki schodowej i elewacji od strony ul. Sarego. Remont objął również nadbudowę strychu z przeznaczeniem na cele mieszkalne.

Czapskich 1

Tuż obok krakowskich Plant i Uniwersytetu Jagiellońskiego, na rogu ul. Czapskich i Placu Generała Sikorskiego położony jest wyjątkowy budynek powstały w 1892r. Jego piękna fasada z klasycznymi rzeźbieniami wyraźnie odcina się od tła sąsiednich nieruchomości. Elewacja z czerwonej cegły pozostaje w idealnej harmonii z klasycznymi kamiennymi elementami geometrycznymi i rzeźbiarskimi. Kolorystykę dopełnia błękit nieba i zieleń otaczająca kamienicę.

Urzędnicza 35

Projekt inwestycyjny zakładający przebudowę pięciokondygnacyjnej kamienicy w dzielnicy Krowodrza w Krakowie, powstałej w okresie międzywojennym. Budynek składa się z dwóch lokali użytkowych oraz piętnastu  lokali mieszkalnych. Rewitalizacja obejmowała nadbudowę kondygnacji oraz adaptację piwnic wraz ze zmianą sposobu użytkowania na lokale użytkowe. 

Nadwiślańska 1

Bulwary Nadwiślańskie to inwestycja położona na brzegu Wisły, tuż obok kładki Bernatka składająca się z dwóch części. Pierwsza część to odrestaurowana kamienica mieszcząca się pod adresem ul. Nadwiślańska 1. W ramach remontu w kamienicy wymieniono wszystkie instalacje w częściach wspólnych i doprowadzono je do wszystkich lokali, odrestaurowano klatkę schodową, zamontowano nowoczesną windę, przeprowadzono adaptację poddasza, wymieniono dach, stolarkę okienną i drzwi wejściowe do mieszkań, wyremontowano elewację.

Nadwiślańska 3

Bulwary Nadwiślańskie to inwestycja położona na brzegu Wisły, tuż obok kładki Bernatka składająca się z dwóch części. Pierwsza to odrestaurowana kamienica mieszcząca się pod adresem ul. Nadwiślańska 1. Druga część inwestycji to nowo powstały budynek pod adresem ul. Nadwiślańska 3. Apartamentowiec został wyposażony we wszystkie instalacje konieczne do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańcom. W budynku zainstalowano nowoczesną windę i wydzielono portiernię na poziomie parteru. W podziemiu budynku znajduje się garaż z miejscami parkingowymi.

Józefitów 5

"Apartamenty Józefitów 5" to inwestycja, którą rozpoczęliśmy w marcu 2015r. Budynek pochodzący z okresu międzywojennego został kompleksowo zrewitalizowany i oddany do użytkowania nowym właścicielom.

Starowiślna 36

Inwestycja została rozpoczęta w kwietniu 2015. Kamienica poddana została gruntownej renowacji uwzględniającej wymianę wszystkich instalacji, elewacji, przebudowę dachu i zmianę rozkładu mieszkań.